Przeczytane w czerwcu ;)

By Rupieciarnia drobiazgów - 14:00

Nawet nie macie pojęcia jak mi się czytać nie chciało -.- po prostu brak mi weny. Książki mnie odpychają, każde zdjęcie na bloga mi sie nie podoba po prostu kryzys wieku średniego! ;D No ale to nic, przez wszystko przejdę, tymczasem pokażę wam tylko 3 książkowe pozycje, które przeczytałam, oczywiście kolejny miesiąc z rzędu wziełąm się za 'prawdziwe historie' ;)

1. 'Sycylijskie wesele' Diane Sterling klik


Historia młodej Angielki, która wiąże swoje życie z Syclijczykiem, który notabene okazuje się chorobliwie zazdrosny! Oprócz dramatu bohaterów ( swoją drogą nie ma tu dużo łez) mamy tu piękne krajobrazy, opisy rutyny życiowej. Książka nie jest wstrząsająca ale pokazuje bardzo dokładnie Sycylijską kulturę i obyczaje. Walka o miłość, walka o rodzinę a w tle piękna Sycylia, już dla samej kultury wato sięgnąć po książkę.

Ilość stron: 290

2. 'Ślicznotka' Sonia Faleiro klik


Bombaj - z czym wam sie kojarzy? Pierwsza myśl: bogactwo i luksus. Tutaj mamy przedstawiony obraz Bombaju z tej 'drugiej strony' - nędza, bieda, prostytucja. Ogólnie polubiłam Lilę- główną bohaterkę, która pracuje w nocnym klubie ( wiadomo jak) i chciałabym wiedzieć jak jej życie dalej się potoczyło. Oprócz szczegółowych opisów samego miasta mamy tu też tragedie kobiet - począwszy od młodej Lilii, którą ojciec oddawał policjantom by ją gwałcili aż po burdelmamy - szok i niedowierzanie bo człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego co dzieję się w takich miastach!

Ilość stron: 254

3. 'Piękna ZŁAlicja' Rebecca James kilk


Czytanie tej książki to była czysta przyjemność - z jednej strony Katherine - dobra, pełna cierpienia z drugiej strony Alicja, która wszystkimi manipuluje! Całość przeczytałam w 3 godziny i uwierzcie nawet ja się niespodziewałam takiego zakończenia! Miłość, ból, strata, zemsta - mamy tu wszystko! Na dodatek autorka przedstawia historię w prosty sposób, takim językiem, że czasami miałam wrażenie, że osobiście znam bohaterów.

Ilość stron: 343

Uff, mało :P Zaczęłam cytać jeszcze 4 książkę ale jestem dopiero na 6 stronie :P
W sumie przeczytałam 887.

P/s potrzebuję dobrych książek fantasy!

  • Share:

You Might Also Like

18 komentarze