Tydzień filmowy #5 - tydzień wzruszeń

By Rupieciarnia drobiazgów - 11:00


Pomyślałam, że moje filmowe podsumowania tygodnia będą tematyczne :) Także, na pierwszy ogień idzie 'tydzień wzruszeń', a mianowicie postanowiłam sobie trochę powspominać historię ze starszych filmidełek ;) Nie jestem osobą, która łatwo się wzrusza np. mogę oglądać 'Szkołę uczuć' a ani jedna łza nie popłynie, tak samo jak przy Titanicu ;P. Jak wiadomo każda z nas ogląda co innego, u mnie są to głównie horrory ale będzie kilka wyjątków w filmowych podsumowaniach ( oj będzie tydzień grozy!:D). Także dziś na luźno,tydzień z 'kręcącą się łezką w oku';)

1.Pamiętnik (2004)


To jeden z piękniejszych filmów jakie miałam okazję obejrzeć - a pamiętam, że pierwszy raz obejrzałam go będąc nastolatką ;). To jedna z tych historii, która pokazuje nam, że prawdziwa miłość jest, zdarza się i potrafi wszystko przetrwać. Ale mamy tu też słodko - gorzką prawdę o naszym życiu bo przecież nigdy nie ma 'żyli długo i szczęśliwie' bez uprzednich problemów.

2. Gwiazd naszych wina ( 2014)


Dawno tak nie beczałam jak na tym filmie. Matko! Chusteczki za szybko się kończyły a po obejrzeniu filmu bardzo długo nie mogła się otrząsnąć ;x. Nie każdy film kończy się szczęśliwie a ten wybitnie mnie zdołował ;x. W planach mam przeczytanie książki :). Piękna, intensywna acz krótkotrwała miłość tak mnie wciągła, że nim się obejrzałam a było 'po' .

3. Zostań jeśli kochasz (2014)


Lubię  Chloe jako aktorkę i nie przejdę obojętnie obok filmu z nią ;) tu podobała mi się wyśmienicie a i nie zapomnę wspomnieć o kreacji Adama ;D. Film tragiczny, pełen śmierci, znakomitych cytatów. Swoją drogą będąc na jej miejscu nie wiem co bym wybrała, a wy? Wróciłybyście do życia nie mając już swojej rodziny?

4.Bez mojej zgody (2009)


Pierwszy raz ten film obejrzałam w tv z mamą i powiem wam szczerze, że w pewnym momencie pomyślałam, że  nie wyobrażam sobie podejmowania takich trudnych decyzji. Każdy film z 'rakiem' w tle wywołuje u mnie płacz, szczególnie tam gdzie cierpią dzieci. Każda matka dla swojego dziecka zrobi wszystko ale czasem trzeba też pomyśleć o tym co ono chce.

A wy na czym ostatnio się wzruszyłyście?;)

  • Share:

You Might Also Like

47 komentarze