Tydzień filmowy # 9 - tydzień z filmami biograficznymi part 1

By Rupieciarnia drobiazgów - 13:53

A raczej powinnam powiedzieć 'miesiąc filmowy' tak zaniedbałam moje filmidła! Ale obiecuję poprawę (nie wiem, który raz to mówię :P). Dziś zabieram Was w podróż do gatunku biografii - jest ich mnóstwo! Na początek pokażę co obejrzałam za sprawą brata ( matko! ma koszmary filmowy gust) a w następnych częściach moje propozycje oraz filmy 'oparte na faktach'. Także zaczynamy! :)

1. Bank Lady (2013) klik


Nie lubię niemieckiego kina i raczej nie polubię. Mimo, że historia ciekawa - wszak nie zawsze babka rabuje banki no ale to wciąż kino niemieckie! Historia opowiedziana w dość prosty sposób, z masą idealnego odzwierciedlenia tamtych czasów, bez zbędnego przekombinowania.

2. Niezłomny ( 2014) klik


On - młody, utalentowany olimpijczyk. Oni - japońscy 'twardziele', którzy nienawidzą amerykanów i zrobią wszystko by zniszczyć ich fizycznie jak i psychicznie. Pech chciał, że ON trafia w ich niewolę! Takiej siły ducha, nadzieji dawno nie widziałam.  Z historii pamiętam, że stosunki amerykańsko - japońskie zawsze były napięte a tu mamy brutalne odzwierciedlenie tego co się dzieje gdy dorwie nas wróg!

3. Gra tajemnic ( 2014) klik


Gratka dla zwolenników kodów czy szyfrów, zwłaszcza dla pasjonatów historii i Enigmy ale nie dla mnie. Ok, rozumiem polskie wątki itp itd ale nie rozumiem za co ten film był tak wychwalany? Jeśli miałabym oceniać go tylko pod kątem Enigmy wypada słabo, ale doliczając wątki typu 'ukarać go bo jest gejem' to sprawa wygląda zuepłnie inaczej. Co do 'Gry..' mam mieszane uczucia bo i tak najciekawsza była tylko końcówka ;D

4. Brave Miss World ( 2013) klik


I na koniec jedna propzycja ode mnie ;)
To bardziej dokument. Obejrzałam kiedyś w tv i wiecie co? Podziwiam ją za to co robi! Za siłę, wytrwałość, upór i walkę o siebie nie tylko dla swojego bezpieczeństwa ale tez dla innych kobiet! Temat gwałtu nadal dla wielu jest tematem TABU dlatego cieszę się, że 'medialne' osoby - tutaj mamy byłą miss, mimo 'psychicznych blizn' postanowiła opowiedzieć swoją historię i tym samym spróbować zmienić społeczną mentalność!

A Wy co polecicie mi biograficznego?;)

  • Share:

You Might Also Like

18 komentarze